Vaše informovanost je naší prioritou

Schillerová: „Obce by měly zvyšovat náklady na bydlení.“

Ministryně financí Alena Schillerová (zdroj: ČT)

Ministryně financí Alena Schillerová (zdroj: ČT)

Ministryně financí Alena Schillerová se vyjádřila ke své vizi, v níž by obce měly získávat více peněz do svých rozpočtů prostřednictvím až pětinásobného zvýšení daně z nemovitosti.

„Obce naší vládě často vyčítají, že nedostávají dostatek peněz na zkvalitňování života svých obyvatel. Rozhodla jsem se proto prozkoumat problematiku financování obecních rozpočtů důkladněji a objevila jsem ohromnou chybu, kterou tyto obce dělají.

Obyvatelé každé obce ke svému obývání této obce používají nějaké obydlí, tedy nemovitost. Každá obec má právo upravovat, tedy zvyšovat daň z nemovitosti, a to až pětinásobně. Tuto možnost ale většina obcí vůbec nevyužívá!

Nerozumím tedy jejich počínání, kdy se snaží tahat peníze ze státního rozpočtu, který se už nyní nachází v ohromném schodku, místo aby je primárně vytáhly z peněženek svých obyvatel. Přitom by mohlo jít až o tisíce korun za nemovitost!

Abychom obcím názorně ukázali, co mám na mysli, zdvojnásobí naše vláda poplatek za vklad do katastru nemovitostí. Jednoduché a účinné. Každý musí někde bydlet, a tak se této dani nemůže vyhnout nikdo, kdo nechce skončit pod mostem. Pro nás to znamená příjemný stabilní příjem.

Zlí jazykové tvrdí, že takové kroky zvýší obyvatelům České republiky náklady na život. To ale vůbec není pravda. Sice odvedou řádově o tisíce korun více na daních nebo na zvýšeném nájemném, nicméně my jim tyto peníze opět vrátíme formou sníženého DPH na pivo či dotací na toustový chléb.

A pokud jim žádná z těchto forem peníze do prázdných peněženek nevrátí, může je u srdce hřát dobrý pocit, že poskytli své úspory na plat pro členy naší vlády, která se tak pečlivě stará o jejich blahobyt.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: