Vaše informovanost je naší prioritou

Kolovratník: „Zdražení dálničních známek je občanská povinnost.“

Poslanec Kolovratník (ANO) (zdroj: Novinky)

Poslanec Kolovratník (ANO) (zdroj: Novinky)

Poslanec Kolovratník (ANO) vysvětluje svůj návrh zdražení dálničních známek, které by se měly z 1500 Kč zdražit na 2000 Kč na rok.

„Dle mého názoru se během plošného zvyšování daní naší vládou pozapomnělo na navýšení daně z užívání dálniční sítě, což je chyba, kterou je nyní nutné napravit. Schodek státního rozpočtu je příliš vysoký na to, abychom řidičům poskytovali čtyři nové kilometry dálnic ročně tak levně, jako doposud.

S novým zdražením dálničních známek by šlo o přibližně 166 korun měsíčně za užívání naší z 90 % perfektní dálniční sítě. Pokud někdo tvrdí, že je naše dálniční síť nekvalitní, plete se. To, že ne ní lidé tráví celé dny v kolonách je pouze projevem toho, jak usilovně pracujeme na jejích opravách.

166 korun měsíčně je navíc mnohem méně, než kolik lidé platí mobilním operátorům za tarify, které jsme slíbili snížit, a všichni dobře víme, jak pomalý máme v telefonu internet, když to nejvíce potřebujeme. Nevidím tedy důvod ke stížnostem, že je to příliš vysoká cena za něco, co nefunguje.

Řidiči by zkrátka měli polknout hořké emoce a projevit pochopení. Proplácíme jízdné studentům a seniorům, zvýšili jsme důchody a nyní je státní rozpočet nutné opět odněkud naplnit. Je na místě brát to jako takovou svou občanskou povinnost, obětovat se, aby se naši voliči mohli mít lépe.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: