Vaše informovanost je naší prioritou

Hamáček: „Ve vládě máme silné slovo. Je jen na nás, jak dlouho půjdeme Babišovi na ruku.“

Předseda ČSSD Jan Hamáček (zdroj: Právo)

Předseda ČSSD Jan Hamáček (zdroj: Právo)

Předseda ČSSD Jan Hamáček uvádí na pravou míru setrvání ČSSD ve vládní koalici a plán svého postupu pro výměnu ministra kultury.

„Je pravda, že naše vládní spolupráce s ANO měla už párkrát blízko ke svému rozpadu, vždy jsme ale nalezli nějaký společný kompromis a vládní krizi jsme vyřešili. Tak například v ČSSD převládal názor, že nechceme být ve vládě s premiérem podezřelým z finančních podvodů a tunelování státních i evropských rozpočtů. Andrej Babiš ale řekl, že neodstoupí, a tak jsme ve spolupráci pokračovali.

Poté byl nahromaděn dostatek důkazů o trestné činnosti premiéra Babiše, jeho rodiny i jeho spolupracovníků z hnutí ANO, čímž bylo spuštěno jeho trestní stíhání. Řekli jsme, že nechceme být ve vládě s trestně stíhaným premiérem. Pan premiér Andrej Babiš řekl, že je to kampaň a že neodstoupí, a tak jsme ve spolupráci pokračovali.

Následně přišel od Evropské komise audit ke střetu zájmů pana premiéra Andreje Babiše, v němž bylo vyčísleno, o kolik set eur Evropskou unii okradl a kolik bude muset Česká republika vracet zpět. Peníze, které mohly být využity k pomoci našim voličům v tíživých sociálních situacích posloužily ke zvýšení profitu premiérových firem a splacení jeho dluhů. Pan premiér Babiš ale řekl, že to není pravda a je to mezinárodní spiknutí proti němu, a tak jsme ve spolupráci pokračovali.

Nyní bychom rádi vyměnili našeho ministra kultury Staňka, který se ukázal být mírně nekulturním ministrem. Problémy nám ale dělá prezident Zeman a pan premiér Babiš nyní není příliš k zastižení, aby nám s tím pomohl, protože tráví většinu času na terapiích kvůli depresím z toho, že ne všichni v této republice se dají koupit. A tak pojedu na Vysočinu za Zemanem sám pohrozit mu složkou s kompromitujícími materiály, kterou jsem zahlédl v sekretáři pana premiéra Babiše hned vedle té své, když jsem mu leštil boty.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: