Vaše informovanost je naší prioritou

Kalousek: „ČSSD nechce nic než přístup ke korytům.“

Miroslav Kalousek (zdroj: iDNES)

Miroslav Kalousek (zdroj: iDNES)

Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek se vyjadřuje k postoji ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Poslanci ČSSD jsou podle něj typickým prototypem socialistů zaměřených na vlastní profit.

„Poslanci ČSSD dělají skutečnou čest svému jménu a chovají se přesně podle historického vzoru všech socialistů: křičet, že chtějí to nejlepší pro obyčejný lid, zatímco si pakují kapsy penězi těch, kteří je volí. Dokonale to můžeme sledovat na jejich zcela absurdně rozdílném chování v letech 2009 a 2019.

V roce 2009 seděla ČSSD v opozici. Neměla moc, neměla nic. Na základě vykonstruovaného střetu zájmů tehdejšího poradce premiéra Topolánka, který měl údajně ovlivňovat nezávislé vysílání České televize, vyvolala již páté hlasování o nedůvěře Topolánkově vládě, které přesně na jeden hlas uspělo. Tehdy ČSSD argumentovala ohromným střetem zájmů a ohrožením nezávislosti médií.

Dnes, o 10 let později, je ČSSD u moci. Socialistické sosáčky vysávají úspory daňových poplatníků a ani v nejmenším je nezajímá největší střet zájmů, který Česká republika kdy zažila. Místo toho poslušně udržují oligarchu Babiše u moci, za což jim on odsypává drobečky ze svých zlodějin.

Jejich tehdejší argument, totiž, že je ohrožena nezávislost médií, vzal zcela za své. Nemají dnes problém ani s tím, že trestně stíhaný premiér vlastní jedny z největších zpravodajských deníků v zemi, „aby o něm konečně začaly psát pravdu“, a nemají problém ani s tím, že sedí ve vládě podporované komunisty a neonacisty, kteří by zbylá nezávislá média nejraději rovnou zakázali, kdyby k tomu dostali příležitost.

Jediným problémem, který dnes poslanci ČSSD mají je ten, že oligarcha Babiš jim s pomocí svého marketingového týmu a mazání medu kolem huby vysál veškeré voliče, a tak, jakmile mu přestane být výhodné udržovat si u sebe socialisty jako užitečné přikyvující idioty, luskne prsty a ČSSD se přesune do propadliště politických dějin. Zkrátka každý kolaborant nakonec skončí stejně.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: