Vaše informovanost je naší prioritou

Grospič: „Hnutí ANO nahradilo v politice funkci KSČM.“

Místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič (zdroj: ČT24)

Místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič (zdroj: ČT24)

Místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič se vyjádřil k možnosti vládního angažmá KSČM jakožto následníka ČSSD v koalici s hnutím ANO, které označil jako politický subjekt likvidující své spojence.

„My, tedy KSČM, o vstupu do vlády s Andrejem Babišem jako náhrada ČSSD neuvažujeme. Při jednáních s panem premiérem jsme se shodli, že se naše názory velice liší a jen těžko bychom hledali společnou řeč. Proto jsme ochotni vládu Andreje Babiše podporovat pouze ze zákulisí a pod podmínkou, že nám pomůže prosadit některé body našeho programu.

Závažnějším důvodem nicméně zůstává to, že nemáme zájem o likvidaci naší strany stejným způsobem, jakým proběhla u ČSSD. Od násilného převratu v roce 1989, který se nám podařilo ustát, platilo na politické scéně pravidlo, že každý politický subjekt ochotný s námi spolupracovat je odsouzen k zániku.

Nyní od nás tuto funkci převzalo hnutí ANO a s využitím svého marketingového týmu ji dovedlo k dokonalosti. Sociální demokracii vysál Andrej Babiš do poslední kapky krve, veškeré zásluhy koaličních vlád ANO a ČSSD připsal sobě, veškeré problémy zase ČSSD. Skalní voliči sociální demokracie se stali skalními voliči hnutí ANO.

Naše strana funguje jako popravčí ostatních politických subjektů pouze pasivně, na základě morálních hodnot českých občanů, kteří nedokáží stranám a hnutím s námi spolupracujícím odpustit spolupráci s vrahy a násilníky. Hnutí Andreje Babiše likviduje své politické spojence systematicky, nesrovnatelně efektivněji v porovnání s námi. Nezabývá se podružnostmi, jako jsou morální hodnoty, ale míří přímo na ty nejzákladnější pudy každého člověka. A míří přesně.

KSČM nestojí o Babišův polibek smrti. Dokázali jsme přežít 30 let demokracie, dokážeme přežít i Andreje Babiše. On potřebuje nás, my potřebujeme jeho. Naše role se od dob StB prohodily, ale základní pravidlo zůstává. Je třeba si ho držet dostatečně blízko, aby nám z něj mohly plynout výhody, ale zároveň dostatečně od těla, aby se pro nás nestal příliš nebezpečným.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: