Vaše informovanost je naší prioritou

Zeman: „Staněk ve vládě neskončí. Na rozdíl od Hamáčka.“

Prezident ČR Miloš Zeman (zdroj: e15)

Prezident ČR Miloš Zeman (zdroj: e15)

Prezident Miloš Zeman shrnul postavení ministra kultury Staňka a celé ČSSD v současné politické situaci a předestřel, že by sociální demokraty mohlo ve vládě vystřídat hnutí SPD.

„Možnost, že by se pan Šmarda stal ministrem kultury se mi zdá silně nepravděpodobná. A to především proto, že aby se jím stal, musel bych ho do této funkce jmenovat. Nu, a to se mi nechce. Vedení ČSSD si musí uvědomit, že kdo seje vítr, sklízí bouři. Jejich zbabělá neochota podpořit mě v prezidentských volbách se nyní zkrátka obrací proti nim. Ústava mi stanovuje právo odvolat či neodvolat a jmenovat či nejmenovat ministry, nu, a já zkrátka pana Staňka neodvolám a pana Šmardu nejmenuji.

Snaha ČSSD vyhrožovat mi kompetenční žalobou je nanejvýš úsměvná. Nejen, že ji nemají jak podat, protože takový úkon může provést pouze předseda vlády, kterým je nyní Andrej Babiš, a ten si velmi dobře uvědomuje, jaká by byla hloupost jakkoli útočit na prezidenta, který je mu nejen schopný, ale i ochotný udělit milost v trestním řízení jeho zločinů. Navíc některým členům ČSSD stále nedochází, že jsou ve vládě jen a pouze do počtu bez jakékoli pravomoci provádět jiné úkony než držet hubu a krok.

Myslím, že pan Hamáček už si začíná uvědomovat své postavení v politické hierarchii, a tak začíná být svolný k poníženému doprošování se o odpuštění za chování svých kolegů. Nejsem si ale jist, zda se mi bude chtít ČSSD odpouštět, nebo zda je s Andrejem Babišem už definitivně pošleme do politického hrobu, necháme si ve vládě nám loajální ministry Staňka a Tomana a využijeme podpory hnutí SPD, které je svolné ponížit se pro politické pozice ještě více než dosud ČSSD.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: