Vaše informovanost je naší prioritou

Jermanová: „S policií spolupracujeme a žádné dokumenty jim nedáme.“

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) (zdroj: Profimedia)

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) (zdroj: Profimedia)

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) reaguje na policejní zátah na jejím úřadě a na podezření z tunelování krajských peněz prostřednictvím vysokých odměn za nedoloženou práci.

„Ano, je pravda, že k nám na úřad vtrhli policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu a je také pravda, že přesně věděli, pro co si jdou. Jak už jsem říkala, náš úřad je zcela transparentní, nemáme co tajit a s policií plně spolupracujeme. Požadují po nás ale věci, které jim zkrátka poskytnout nemůžeme.

Novináři po nás rovněž požadují spousty dokumentů. Těm bych také ráda vzkázala, že jsme zcela transparentní, nemáme co tajit a oni nemají strkat nos do věcí, do kterých jim nic není. Občané nás zvolili v demokratických volbách a tyto mediální útoky na nás skoro vypadají jako nějaký pokus o zpochybnění výsledku demokratických voleb.

Vyšetřování policie se zabývá zdánlivě vysokými odměnami pro naše pracovníky. Já si nemyslím, že by tyto odměny byly nějak příliš vysoké. Sáhněte si všichni do svědomí. Když zaměstnáváte někoho sobě blízkého, rodinu nebo přátele, dáte jim stejné podmínky jako ostatním? Samozřejmě, že ne. Každý z nás, kdo má v sobě kousek slušnosti zaplatí rodině a přátelům mnohem lépe než těm obyčejným zaměstnancům, a to i kdyby jejich práce za moc nestála.

Navíc se na produkty jejich práce vztahují přísná autorská práva a nikomu je tak nemůžeme ukázat. Nebo tedy nemohli bychom je nikomu ukázat, ani kdyby se na ně autorská práva nevztahovala, protože zkrátka produkty práce, za kterou jim platíme právě teď nemáme v rukou, ale to neznamená, že by měla být nějak znevážena autorská práva na práci, která jim byla zadána.

A to je asi tak všechno, co bych k tomu uvedla. Lidé se zkrátka musí smířit s tím, že nás zvolili a my kraj vedeme podle svého, což se nemusí každému líbit.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: