Vaše informovanost je naší prioritou

Staněk: „Vláda není v krizi, jen se očistí od záškodnických živlů.“

Ministr kultury Antonín Staněk (zdroj: Aktuálně)

Ministr kultury Antonín Staněk (zdroj: Aktuálně)

Ministr kultury Antonín Staněk, jehož osoba hraje v současné situaci klíčovou roli, se domnívá, že se nyní vláda pouze očistí od těch ministrů, kteří se staví proti politice prezidenta Zemana, a on společně s novými ministry usedne v silnější a stabilnější vládě.

„Politická situace v České republice podle mě není vyhrocená, jak se někteří politici a novináři snaží naznačovat. Politika je zkrátka o pojmenovávání problémů a následném hledání řešení těchto problémů. Proto odmítám o současném problému, na jehož řešení se intenzivně pracuje, hovořit jako o vládní krizi.

Krize, nebo vyhrocená situace, chcete-li, by to mohla být v případě, že by měla padnout vláda. A to se samozřejmě nestane. V současné chvíli se vláda pouze přirozeně vyčistí od záškodnických živlů, které ji oslabují, a tím se posílí. Ani v nejmenším to neznamená, že by měla padnout.

Odejdou ministři, kteří stabilně kazí politiku pana prezidenta Miloše Zemana. Nejzářnějším příkladem může být ministr Petříček, který má pocit, že ze své pozice ministra zahraničí může určovat zahraniční politiku České republiky navzdory názoru prezidenta Zemana. Dále je tu předseda Hamáček, který nabyl dojmu, že se může panu prezidentovi postavit jako rovný rovnému, a dokonce mu vyhrožovat kompetenční žalobou.

Takovíto lidé, kteří se snaží stavět proti prezidentově vůli, jsou slabými články vlády, která na vůli pana prezidenta Zemana stojí. Oslabují ji, vyvolávají vzájemné konflikty, staví pana premiéra do nepříjemné situace, kdy musí jejich jednání panu prezidentovi vysvětlovat a celkově kazí jméno České republiky v očích našich zahraničních partnerů.

Myslím tedy, že by se o současné situaci mělo spíše nežli jako o krizi hovořit jako o ozdravném procesu, po němž s novými ministry usedneme v pevnější a silnější vládě, která se nebude vzpírat politice pana prezidenta Zemana a potáhneme za jeden provaz vstříc vycházejícímu slunci.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: