Vaše informovanost je naší prioritou

Stanjura: „Babiš je slaboch, Sobotka byl proti němu hrdina.“

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura (zdroj: Novinky)

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura (zdroj: Novinky)

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura je toho názoru, že bývalý premiér Bohuslav Sobotka byl nesrovnatelně silnějším premiérem, než je současný premiér Andrej Babiš, protože neměl strach postavit se Zemanovi.

„To, co se nyní děje na české politické scéně nemá v naší demokracii obdoby. Prezident Zeman se považuje za velkého vladaře, jehož moc není omezena žádnými malichernostmi, jako je například demokratická Ústava České republiky. A muž, který má Českou republiku skutečně vést je tím nejneschopnějším z neschopných. Premiér Babiš má ze Zemana takový strach, že než aby se mu postavil, raději mu předal veškerou moc náležící premiérovi země.

O Bohuslavu Sobotkovi se hovoří jako o velmi slabém premiérovi. Říká to o něm Zeman, říká to o něm Babiš, a po těchto dvou neuctivých mužích to opakuje velká část národa. Jak se ale pozná skutečně slabý premiér? Tím, že je ochoten položit svou vlastní vládu ve chvíli, kdy je to v zájmu jeho země, nebo tím, že poklonkuje zlotřilému prezidentovi a není schopen věnovat se vládě, protože musí čelit trestnímu stíhání?

Neříká se mi to snadno, přeci jen, Bohuslav Sobotka je socialista, zastánce ideologie, s níž nejde než bytostně nesouhlasit, ale jakmile jej srovnáváme s Andrejem Babišem, nezáleží na tom. Zloděj jako zloděj. Pokud je chceme srovnávat jako premiéry, bez sebemenších pochyb vítězí Sobotka. A proč? Neměl strach ze Zemana a byl ochoten se mu postavit.

Babišova vláda je na spadnutí a on není schopen vyřešit příčinu tohoto stavu – není schopen prosadit odvolání ministra, a to celých 36 dní. Když se Sobotka proti Zemanově vůli pokoušel odvolat ministra Babiše, trvalo mu to 19 dní než uspěl, zatímco Babišův úspěch je i po více než měsíci stále v nedohlednu. Sobotka měl na rozdíl od něj koule a ač levičák, zaslouží si moje uznání.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: