Vaše informovanost je naší prioritou

Zeman: „Prezident by neměl být omezován parlamentem.“

Prezident ČR Miloš Zeman (zdroj: Aktuálně)

Prezident ČR Miloš Zeman (zdroj: Aktuálně)

Prezident České republiky Miloš Zeman přišel s myšlenkou na změnu Ústavy ČR, která by obnášela posílení pravomocí prezidenta České republiky. Dále uvedl, že jeho nástupcem, který by měl z této změny těžit, by mohl být Andrej Babiš.

„Jsem toho názoru, že naše parlamentní demokracie příliš upřednostňuje moc parlamentu na úkor moci prezidenta republiky, jímž jsem, jak je známo, již podruhé já, a to díky přímé prezidentské volbě, v níž mě, na rozdíl od kavárenských kandidátů, na tuto pozici zvolila více než polovina voličů. V praxi to znamená, že pokud by v parlamentu seděli schopní politici, kteří by vůči mně nebyli tak servilní, mohli by hravě prosazovat zákony, které se mi nelíbí.

Já osobně samozřejmě takovou změnu ústavy, která by dávala prezidentovi větší moc, nepotřebuji. Chybějící pravomoci si hravě domýšlím a aplikuji sám, aniž by s tím zneuznané puťky z pražské kavárny byly schopné cokoli udělat. Nicméně domnívám se, že mému nástupci by větší prezidentská moc mohla velmi pomoci.

Nu a když je slovo u mého nástupce, velmi by se mi líbilo, kdyby jím byl Andrej Babiš. Nejen že by mu to poskytlo příležitost být kromě druhého nejlepšího premiéra České republiky, samozřejmě až po mně, rovněž i druhým nejlepším prezidentem České republiky, taktéž po mně. Především by to však rozlítilo rádoby demokraty z pražské kavárny a z toho bych měl opravdu velikou radost.

Andrej Babiš řekl, že nechtěl být agentem StB, nechtěl být premiérem a nechce být ani prezidentem, a já se tedy zcela logicky těším na jeho dlouhé volební období, během něhož může všem kavárníkům, státním zástupcům i eurokomisařům prasknout žilka, protože svým zvolením do funkce prezidenta republiky získá Andrej Babiš imunitu a nebude možné jej již nikdy trestně stíhat. To bude skutečně zábavné.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: