Vaše informovanost je naší prioritou

Pospíšil: „Na pandu se může jet Zeman podívat do Číny.“

Předseda TOP09 Jiří Pospíšil (zdroj: ČT)

Předseda TOP09 Jiří Pospíšil (zdroj: ČT)

Předseda TOP09 a zastupitel hlavního města Prahy Jiří Pospíšil hovoří o vypovězení partnerské smlouvy mezi Prahou a Pekingem, které pomáhal prosadit.

„Díky podržtaškovi, jemuž naneštěstí říkáme prezident České republiky, získala Čína pocit, že si v naší zatím ještě svobodné a demokratické zemi může dělat cokoli se jí zlíbí. S neskrývanou drzostí se nám, demokraticky zvolenému zastupitelstvu městské samosprávy snaží vyhrožovat, že prý partnerství s Pekingem nesmíme vypovědět.

Má vůbec ještě někdo dojem, že se jedná o partnerství, když se jedna ze stran k té druhé chová jako ke svému vazalovi? Možná máme o partnerství zkreslené představy a reálně to znamená držet v duchu totalitní tradice naší země hubu a krok. I přes to se však domníváme, že bychom si neměli nechat diktovat pravidla autoritářskými mocnostmi, ať už vycházejí z Maovského nebo Stalinského odkazu.

A čím nás za naši neposlušnost chce Čína potrestat? Obdobně jako po rozhodnutí o odstranění sochy krvavého maršála Koněva zaznívalo, že k nám přestanou proudit davy ruských turistů, nyní mají přestat proudit i ty čínské. Nemáte zač, Pražané. Konečně se bude moci Praha nadechnout a bude v ní dostatek prostoru i pro turisty, o které skutečně stojíme.

V neústupné politice vůči komukoli, kdo by se snažil podkopávat základy naší demokracie budeme samozřejmě pokračovat i nadále. Třeba se poštěstí a v rámci příštího trestu bude z Hradu odstraněna i poslední východní štěnice v Praze.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Je povoleno základní HTML. Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Odebírejte vlákno tohoto komentáře pomocí RSS.

%d blogerům se to líbí: